top of page

Co dnes prožíváš jako největší příběh svého života, bude zítra minulostí.

Tento titulek jsem si s dovolením vypůjčila od Lucie Kolaříkové a uvědomila si, jak ho vlastně žiji.

Prožila jsem takovou bolavou situaci, která se mě tak nějak jinak a zvláštně dotkla, než situace předchozí… což mě vlastně potěšilo, protože mi to značí, že už jsem zase ušla kus cesty a posunula se v prožívání takovýchto momentů. Bolelo to asi i úlekem z toho, co jsem se dozvěděla, bolelo mě na solar plexu, potřebovala jsem silně vydechovat a klasicky se mi tlačily slzy do očí. Zvláštní pro mě bylo i to, že dřív bych si dost tvrdě říkala: „vydrž, přece se nerozbrečíš, to zvládneš!“ Ale tentokrát to bylo: „jo, chce se Ti brečet? Je to v pořádku, můžeš, ale možná to nech na později, kdy se opravdu vybrečíš tak, že se Ti uleví….“ Bylo to takové přijetí emocí, které jsem si dovolila a prožila je později a fakt naplno, vybrečela vše, prodiskutovala, tak jak píše dál Lucka: „Buď ve svých příbězích tady a teď naplno…“ a já aniž bych věděla a znala toto moudro, jsem to nějak intuitivně udělala. Ta situace byla pro mě fakt bolavá, cítila jsem ji možná i jako podraz, vlastně jsem ani nevěděla, jak se k ní postavit…. Tak jsem ji nechala v sobě nějak dozrávat a uzrávat a pak ji pustila a pochopila ji jako další zkušenost, která mě má posunout dál a stát se zase silnější a sebe-vědomější.


Druhý den se mi to vrátilo znovu, zase jsem se v tom máchala a byla smutná a vlastně ani nevěděla proč, když předchozí večer jsem z toho vytěžila to pozitivní a situaci postupně zpracovala.

A pak padlo to moje rázné rozhodnutí: „A dost, jde se dál, už se v tom nepaplej, svět se točí dál, tak Ty běž taky!“ A když jsem dočetla Lucčino moudro: „….ale dovol si také moudře přijímat, že odcházejí a přijmout i příběh další!“ Tak se mi jen utvrdilo, že konám dobře a v souladu se svou vnitřní moudrostí.

Děkuju za tyto nepříjemné zkušenosti, protože mě posilují a posouvají. A pak vím, že další situace sice zase přijde, ale zase bude čas ji nechat odejít a být připravena na další.


Takže opakuji Lucčina slova:

Co dnes prožíváš jako největší příběh svého života, bude zítra minulostí. Buď ve svých příbězích tady a teď naplno, ale dovol si také moudře přijímat, že odcházejí a přijmout i příběh další.

Comments


bottom of page